صفحه تنظیمات مودم ها چیزی شبیه به یک کنترل پنل است که می توان از طریق آن تنظیمات دلخواه را روی مودم اعمال نمود. آدرس دسترسی به این صفحه تنظیمات مودم بسته به برند و مدل دستگاه متفاوت است. فرقی نمی کند که با کامپیوتر به مودم متصل باشید یا لپ تاپ، موبایل یا تبلت. هرگاه این آدرس را در «آدرس بار» یک مرورگر وارد نمایید می توانید وارد صفحه تنظیمات مودم شوید.


آموزش کاربردی تنظیمات وای فای و مودم


اپراتور ایرانسل در اقدامی قابل ستایش با همکاری شرکت های Huawei  وZTE  صفحه تنظیمات مودم ها را شبیه به هم طراحی نموده است و این امر سبب سهولت در استفاده و آموزش می باشد.

دو نکته که باید به آن توجه فرمایید این است که اولا صفحه تنظیمات برخی مودم ها به گونه ای طراحی شده که همه امکانات را در صفحات نمایش کوچک ارائه نمی کند، پس برای دسترسی به صفحه اصلی و کامل دستگاه، پیشنهاد می کنیم حتما از لپ تاپ یا کامپیوتر استتفاده نمایید. ثانیا مرورگر های استاندارد و پر کاربرد نظیر موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم بهترین انتخاب می باشند.

 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

ورود به صفحه پنل مدیریتی وب در مودم ها

در خصوص مودم های همراه ایرانسل از جمله مودم lh92 و lh96، جهت رفتن به صفحه تنظیمات مودم، کافی است آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در آدرس بار مرورگر خود وارد نمایید. نام کاربری و رمز عبور آن ، admin و admin می باشد.

 

ورود به صفحه تنظیمات مودم lh92

 

حالا به صفحه تنظیمات مودم lh92 وارد می شوید. در این بخش کاربر می تواند تنظیماتی نظیر نوع شبکه برای اتصال سیم کارت، تنظیمات امنیتی شب