در این مقاله می خواهیم درباره مهم ترین ابزار برای استفاده از اینترنت صحبت کنیم، که در صورت نبودن این ابزار کاربر نمی تواند به اینترنت پرسرعت متصل شود و از آن استفاده کند. این ابزار بسیار مهم سیم کارت ایرانسل می باشد، زمانی که کاربر برای اولین بار سیم کارت ایرانسل مورد نظر خود را خریداری می کند به عنوان کاربر سیم کارت اولی ایرانسل در سیستم ایرانسل ثبت می شود. علاوه بر توضیحات مربوط به سیم کارت ایرانسل، به نکات دیگر این ابزار مهم نیز می پردازیم. 


آموزش کاربردی تنظیمات وای فای و مودم


 

آنچه شما در این مقاله می آموزید:

 

سیم کارت اولی ایرانسل

سیم کارت یکی از مهم ترین و ضروری ترین ابزار در استفاده از اینترنت پرسرعت می باشد، که علاوه بر کاربران مودم های TD-LTE و همراه، کاربران گوشی های هوشمند نیز از آن استفاده می کنند. کاربرانی که تا الان سیم کارت ایرانسل نداشته اند یا تازه به سن بالای ۱۸ سال رسیده اند و می خواهند سیم کارت ایرانسل خریداری کنند، پس از خرید سیم کارت به عنوان کاربر سیم کارت اولی ایرانسل به حساب می آیند، که پس از ثبت نام سیم کارت می توانند از قابلیت های سیم کارت خود استفاده نمایند. شرکت ایرانسل دارای انواع سیم کارت با قابلیت های متفاوت می باشد که در ادامه به معرفی این سیم کارت ها می پردازیم.

 

انواع سیم کارت ایرانسل

 

انواع سیم کارت ایرانسل | مودم من

 

شرکت ایرانسل به عنوان موفق ترین اپراتور دارای سیم کارت های متنوع می باشد که این سیم کارت ها را برای استفاده کاربر وارد بازار کرده است. مدل سیم کارت های ایرانسل بسیار متنوع می باشد که در این بخش درباره آنها صحبت می کنیم.

 • سیم کارت دائمی

سیم کارت دائمی به سیم کارتی گفته می شود که نیازی به شارژ سیم کارت در زمان اتمام شارژ نمی باشد و هزینه تماس و ارسال/دریافت پیامک به وسیله قبض اینترنتی، پیامک و «اپلیکیشن ایرانسل من» به کاربر اطلاع رسانی می شود. کاربر برای پرداخت قبض می تواند با افزایش اعتبار یا پرداخت قبض، هزینه های ایجاد شده را تسویه نماید. از این سیم کارت برای اتصال به اینترنت از طریق گوشی استفاده می شود.

 • سیم کارت اعتباری

سیم کارت اعتباری سیم کارتی می باشد که بر خلاف سیم کارت دائمی بعد از اتمام شارژ سیم کارت، باید شارژ مجدد شود. کاربر می تواند برای شارژ سریع و آسان سیم کارت اعتباری خود، از روش هایی همچون سایت ایرانسل، اپلیکیشن ایرانسل من، اپلیشین یا کد دستوری ۷۸۰ و نرم افزار آپ استفاده نماید. کاربرد این سیم کارت در اتصال به اینترنت از طریق گوشی هوشمند می باشد. 

 • سیم کارت دیتا (مختص مودم‌های ثابت (TD-LTE)

سیم کارت دیتا به سیم کارتی که فقط قابلیت انتقال داده را داد گفته می شود، از این سیم کارت در مودم های همراه و ثابت ایرانسل استفاده می شود. شارژ مجدد این مدل سیم کارت به صورت شارژ مجدد اینترنت می باشد. 

مزایای سیم ‌کارت مختص مودم‌های ثابت (TD-LTE)

 • پوشش گسترده در مراکز استان‌ها
 • سرعت بالاتر در مقایسه با سایر سرویس‌ها
 • امکان استفاده از بسته‌هایی با حجم بالا و تنوع زیاد
 • هزینه مقرون به صرفه در مقایسه با سیم کارت ‌های معمولی (GSM)
 • امکان استفاده از سیم ‌کارت ‌ها در کلیه مودم‌های TD-LTE (با قابلیت پشتیبانی از باند فرکانسی ۳۵۰۰ مگاهرتز)، حتی مودم‌هایی که از فروشگاه های آنلاین یا مبادی فروش فیزیکی ایرانسل خریداری نشده‌اند 

روش خرید سیم‌کارت مختص مودم‌های ثابت

می توانید از روش های فروشگاه اینترنتی ایرانسل، نمایندگی‌های مجاز منتخب و مراکز خدمات سیم کارت مودم های ثابت را خریداری نمایید.

قیمت سیم کارت مختص مودم های ثابت

کاربرانی که دارای مودم های ثابت هستند و یا می خواهند که مودم ثابت ایرانسل را خریداری کنند، می توانند سیم کارت این مودم ها را با قیمت ۲۴۰,۰۰۰ ریال خریداری نمایند.

 

مدارک لازم برای خرید سیم‌کارت ایرانسل

برای خرید سیم کارت ایرانسل مدارک زیر را همراه خود داشته باشید.

 • داشتن کارت ملی برای اتباع ایرانی
 • داشتن گذرنامه برای اتباع خارجی
 • اشخاص حقوقی: داشتن سند ثبت شرکت، اظهارنامه مالیاتی شرکت، مجوز تجاری شرکت و یا آگهی روزنامه رسمی متضمن ثبت شرکت.
 • افراد زیر ۱۸ سال: فرم ثبت نام تکمیل شده به نام یک فرد بالای ۱۸ سال به همراه کارت ملی همان شخص.

 

نحوه خریداری سیم کارت اولی ایرانسل

روش های بسیاری برای خرید سیم کارت ایرانسل وجود دارد که این روش ها برای کاربران سیم کارت اولی و کاربرانی که دارای سیم کارت ایرانسل هستند یکسان می باشد و می توانند از طریق روش های زیر سیم کارت مورد نظر خود را خریداری کنند.

روش های خرید سیم کارت اولی ایرانسل

 • اپلیکیشن ایرانسل ‌من
 • فروشگاه اینترنتی ایرانسل
 • شماره ‌گیری #۵۵۵*
 • شماره گیری #۷*
 • تماس با ۶۰۰ از خط ایرانسل و ۹۳۶۶۰۰۰۰۰۰ از سایر خطوط
 • کلیه مراکز مجاز فروش و خدمات ایرانسل ( آدرس و تلفن در سایت ایرانسل )

 

دریافت سیم کارت اعتباری رایگان ایرانسل

 

سیم کارت اعتباری رایگان ایرانسل | مودم من


آموزش کاربردی تنظیمات وای فای و مودم


 

 سیم کارت رایگان تنها به کاربران یا مشترکانی اولی تعلق می گیرد. در صورتی که سیم کارت اولی هستید و می خواهید سیم کارت اعتباری ایرانسل خریداری نمایید، می توانید به وسیله سایت تخفیف پلاس با کلیک روی مشاهده تخفیف، کد تخفیف خود را دریافت نمایید و بدون هزینه سیم کارت اعتباری مورد نظر خود را خریداری کنید. 

 

نحوه فعال سازی سیم‌کارت جدید

در صورتی که به تازگی سیم کارت اعتباری، دائمی، رند و سیم‌ کارت‌ های مختص مودم‌های اینترنت ثابت (TD-LTE) خریداری کرده اید و یا سیم کارت ۳G خود را به سیم کارت ۴G تبدیل کرده اید، برای فعال سازی سیم کارت خود از روش مخصوص سیم کارت ذکر شده در این قسمت استفاده نمایید.

فعال سازی سیم کارت اعتباری

سیم ‌کارت ‌های جدید اعتباری با ۲ روش اولین تماس و شماره ‌گیری کد #۲*۱*۵۵۵* از همان سیم‌کارت فعال می‌شوند.

فعال سازی سیم کارت دائمی

سیم کارت های دائمی به راحتی با اولین تماس فعال می شوند.

فعال سازی سیم کارت رند

فعال‌سازی سیم‌کارت رند ظرف ۴۸ ساعت بعد از ارسال پستی مدارک انجام خواهد می شد.

فعال سازی سیم ‌کارت ‌های مختص مودم‌های اینترنت ثابت (TD-LTE)

فعال‌سازی این سیم‌کارت طی ۴۸ ساعت پس از ارسال پستی مدارک انجام خواهد شد.

فعال سازی سیم کارت ۳G تبدیل شده به سیم کارت ۴G

برای فعال سازی این مدل از سیم کارت ها، می بایست از همان سیم‌کارت قدیمی (که درخواست خود را با آن ارسال کرده بودید) کد #۳۴* را  شماره ‌گیری نمایید تا سیم‌کارت ۴G شما فعال گردد.

 

نحوه استفاده از جشنواره ایرانسل

جشنواره ایرانسل مجموعه ای از امکانات کاربردی ایرانسل می باشد، که بعد از خرید اولین سیم کارت و یا سیم کارت قبلی خود می توانید از این قابلیت ها استفاده نمایید. برای مشاهده و  کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

هدایای استفاده از سیم کارت ایرانسل

شرکت ایرانسل به ازای استفاده از سیم کارت های خود برای مشترکات خود هدایای ویژه و بسیاری در نظر گرفته است.

 • ۱ گیگابایت اینترنت هدیه با تغییر سیم کارت دوستان ایرانسلی شما به سیم کارت ۴G
 • ۱ گیگابایت اینترنت هدیه با ارسال شماره دوستان خود
 • ۵ گیگابایت اینترنت هدیه با ثبت اطلاعات اینترنت ثابت خود
 • دریافت ۱ گیگابایت اینترنت با نصب اپلیکیشن لنز.
 • دریافت اینترنت هدیه با روشن کردن سیم کارت خاموش خود.
 • دریافت ۵۰ گیگابایت اینترنت هدیه با معرفی اپلیکیشن ایرانسل من به دوستان و آشنایان
 • دریافت اینترنت رایگان با حذف صورت حساب کاغذی خود
 • دریافت هدیه با تبدیل سیم کارت اعتباری به سیم کارت دائمی

 

نحوه شارژ سیم کارت ایرانسل

شارژ سیم کارت ایرانسل به ۲ صورت شارژ مکالمه ای و پیامکی ایرانسل و شارژ اینترنت ایرانسل می باشد. در زیر به این ۲ می پردازیم.

نحوه شارژ مکالمه ای و پیامکی سیم کارت ایرانسل

در صورتی که جزء کاربرانی هستید که مدام در حال صحبت یا ارسال پیام هستند، می توانید برای شارژ سیم کارت اعتباری خود، از روش های سایت ایرانسل، اپلیکیشن ایرانسل من، اپلیشین یا کد دستوری ۷۸۰، نرم افزار آپ و … استفاده کنند. 

نحوه شارژ اینترنت سیم کارت ایرانسل

اگر کاربری هستید که همیشه نیاز به اینترنت دارید یا در صورتی که بسته اینترنت شما به اتمام رسیده است، یا حتی می خواهید برای اولین بار برای سیم کارت خود اینترنت خریداری نمایید، می توانید یکی از روش های کد دستوری *۵۵۵#، اپلیکیشن ایرانسل من، کد دستوری ۷۸۰، برم افزار آپ و سایت ایرانسل انتخاب کنید و بسته اینترنت مورد نظر خود را تهیه نمایید. برای مشاهده تعرفه و قیمت بسته های اینترنت روی شکل زیر کلیک نمایید.

 

سخن پایانی

در این مقاله درباره خرید سیم کارت ایرانسل، سیم کارت اولی ایرانسل و نکات مهم درباره سیم کارت های ایرانسل صحبت کردیم. اگر درباره سیم کارت های ایرانسل و توضیحات این مقاله و یا هر سوالی در ارتباط با مودم های خود دارید می توانید در کمترین زمان از کارشناسان مودم من کمک بگیرید و مسئله خود را حل نمایید.

 

کارشناس آنلاین خصوصی | مودم من


آموزش کاربردی تنظیمات وای فای و مودم